Їжте в один і той же час

З сьогоднішнім темпом життя буває складно встигнути все за день. Тому багато хто працює  ночами або навчається, їздить за продуктами, заправляє машину. Це збиває наші біоритми, що відповідають за сон і неспання – і призводить до серйозних проблем. Дослідження показали, що харчування вночі, коли організм повинен відпочивати, негативно впливає не тільки на вагу і фігуру, а й на пам’ять.

Крістофер Колуелл, співробітник Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, провів разом з колегами дослідження. Під час нього мишей привчили до природного для них режиму – денного сну і нічного активного дня. Потім мишей розділили на дві групи: миші з першої групи їли вдень (в той час, коли вони повинні спати), а миші з другої групи їли вночі. Миші з порушеним режимом харчування спали, їли і важили стільки, як і при звичайному режимі, проте інтервали сну і неспання трохи змістилися. Потім вчені провели інше випробування: вони помістили мишей в коробку і поклали туди два об’єкти – один вже знайомий мишам і один новий – і подивилися, скільки часу знадобилося миші, щоб вивчити їх.

Суворий режим харчування вбереже вас від проблем зі сном, а ще, цілком ймовірно, збереже ваші пізнавальні здібності

З’ясувалося, що у мишей з порушеним режимом харчування помітно погіршилася пам’ять. Інші досліди показали, що ці миші гірше пам’ятають події, які вселяли в них страх, а також повільніше розуміють. Поки не вдалося точно встановити, як впливають порушення режиму харчування на людей, але краще не ризикувати і не намагатися його дотримуватися. Як мінімум це вбереже вас від проблем зі сном, а ще, цілком ймовірно, збереже ваші пізнавальні здібності. Тим більше що вчені з’ясували: до тих самих наслідків для людини призводить джетлаг (порушення ритму організму через різкі зміни часових поясів після перельоту).

Джерело: livescience.com

Напишіть відгук