Чому працювати вдома краще, ніж в офісі

Існує 5 причин, чому я ніколи більше не буду працювати в офісі. Про мінуси офісної праці і плюси віддаленої роботи – читайте в статті.

Про що мова

Багато хто вважає, що робота в офісі – це престижно. Великі IT-компанії по-різному підтримують цю думку, пропонуючи вигідні умови роботи, стильні офісні приміщення, різні «плюшки» начебто тренажерного залу і кімнати для сну. Роботодавці хочуть, щоб співробітники буквально жили на роботі. Але золота клітка все одно залишається кліткою, як не крути.

Мені все одно доведеться вставати о 7.00 ранку і їхати на роботу абсолютно розбитим і не виспаним.

Щодня добиратися в офіс через затори, витрачаючи на дорогу мінімум 40 хвилин. І це в кращому випадку.

Обідати на швидку руку, намагаючись встигнути до кінця перерви.

Затримуватися на роботі допізна, тому що компанії необхідно виконати план.

В якийсь момент я прийшов до думки, що офісне рабство не для мене. Уже три роки працюю вдома «фул тайм», і у мене немає ніякого бажання повертатися в офіс. Такий робочий процес істотно поліпшив моє життя, і на це є 5 причин.

Причина перша: я сам створюю робочу атмосферу

work space

Працювати віддалено, я став набагато продуктивніше. А все тому, що можу працювати в максимально комфортних для себе умовах. Наприклад, я люблю сісти в кафе і творити в компанії кави і музики. Або ж можу залишитися вдома, якщо за вікном ллє дощ і вітер збиває з ніг. Моя робота не прив’язана до конкретного стільця. Був би ноутбук і стабільний інтернет, а все інше – умовності.

Причина друга: можна забути про будильник

timeЯ сова, і нічого не можу з цим вдіяти. Вставати о 7.00 ранку для мене справжня кара. Все життя сов примушують адаптуватися до ранкового режиму, від чого вони точно щасливішими не стають. Півдня ходиш як зомбі, а коли вже готовий до роботи, пора їхати додому.

Совам притаманні такі особливості.

  • Якщо вірити численним тестам, сови – креативні та цікаві люди.
  • Вранці сови не приносять користі, зате після обіду і ввечері їх продуктивність максимальна.
  • З віком сови стають активнішими, на відміну від жайворонків. Шкільні роки для них справжнє пекло, тому що доводиться рано вставати і рано лягати. Але коли з’являється можливість самостійно організувати свою роботу і відпочинок, їх ефективність зростає в рази.

Віддалена робота дозволяє таким ось совам, як я, самим регулювати свій робочий день. Частенько мене можна побачити за ноутбуком і о 2.00, і о 3.00 годині ночі. Я закінчую роботу пізно, а вранці спокійно сплю, поки офісний персонал поспішає на робочі місця.

Причина третя: ніяких заторів

Мені більше не доводиться витрачати багато часу на дорогу до роботи і назад. За статистикою, москвичі проводять в заторах не менше 165 годин на рік. Задумайтесь, майже 7 днів вашого життя щороку «вилітають в трубу». Так для чого ці жертви? Я спокійно працюю вдома або в кафешці, яка знаходиться в 15 хвилинах ходьби. До речі, це ще й можливість трохи розім’ятися, так як постійно доводиться сидіти за комп’ютером, що не є добре.

Мені не треба кожен день виживати в переповненому автобусі або метро, або спалювати бензин, стоячи в заторах. Віддалена робота економить час і гроші, і в цьому її велика перевага.

Причина четверта: я сам контролюю себе і свій час

Працюючи віддалено, я можу сам контролювати свій час. Наприклад, в першій половині дня займатися якимись своїми нагальними справами, а ближче до вечора сісти за роботу. Завдяки цьому я встигаю займатися спортом, фотографією і виконувати робочі завдання в даний термін. Не треба витрачати час на проїзд, не доводиться спішно запихати в себе бутерброд, щоб закінчити обід до кінця перерви.

Не можу сказати, що я вмію добре планувати свій день, але я прагну до цього. І віддалена робота в цьому допомагає.

Причина п’ята: суцільна економія

Віддалена робота вигідна як співробітникам, так і роботодавцям. Працюючи поза офісом, мені не доводиться витрачати гроші на транспорт, обіди, постійні перекуси з колегами і відповідність дрес-коду  – робота вдома або в кафе не вимагає білого комірця і краватки. У той же час роботодавцю не треба витрачатися на утримання робочих місць, все спілкування із співробітниками відбувається онлайн.

Деякі побоюються, що при такій системі всі розбредуться хто куди і не вийде добитися результату. Але це не так, що доводять багато успішних стартап-компаній, штат яких повною мірою складається з віддалених співробітників.

Звичайно, втеча з офісу багатьох лякає. В основному це страх перед невідомістю, адже ніхто не хоче втратити роботу. Однак зараз у людей з’явилася одна велика перевага – мобільність. Сучасна людина завжди на зв’язку і готова до роботи практично в будь-якій точці світу. Для того щоб працювати, йому не обов’язково бути прив’язаним до конкретної адреси, крісла і комп’ютера. Так чому б не скористатися цією можливістю? Дійте!

За матеріалами: lifehacker.ru

Напишіть відгук