Методи аналізу грунту

Аналіз грунту виконують з різними цілями. Так, наприклад, його зобов’язаний провести забудовник в рамках інженерно-вишукувальних робіт. Сільгосптоваровиробників вдаються до процедури для того, щоб з’ясувати, чи безпечна грунт і наскільки вона збагачене макро- і мікроелементами. За якістю грунту Повинні Стежити Не тільки власники сільгоспземель.

Застосування добрив і отрутохімікатів, блізрасположенних автотраси і промислові об’єкти, неграмотна техніка ведення садівництва (наприклад, висаджування одних і тих же культур щороку на старому місці) ведуть до токсичного забруднення грунту, її виснаження і, як наслідок, – до денатурализации вирощуваних культур. Цей процес відбувається повсюдно. Ще 50 років тому зерно пшениці на 20-30% складався з білка, а сьогодні – лише на 8-12%. Звичайно, ми хочемо добре харчуватися, хочемо кращого для своєї родини, щоб наші діти отримували всі необхідні вітаміни.

Це важливо!
Брак мікроелементів, викликана наявністю важких металів в грунті, які надходять з виробничих відходів, є одним з факторів зростання дитячої захворюваності в України.

Щоб концентрація корисних речовин була достатньою, слід вживати органічні продукти, вирощені без застосування хімікатів і пестицидів. Але де їх купити? Кращий варіант – виростити самим. Тим більше що практично кожна російська сім’я має дачну ділянку.

До речі, якщо ви шукаєте де вам зроблять якісні хімічні аналіз грунту в Україні тоді вам слід перейти за посиланням: http://ekspertiza.com.ua/uk/analiz-hruntu де ви знайдете справжніх експертів в даній галузі.

Важливо пам’ятати, що багато видів рослин віддають перевагу грунті, що відрізняється особливими характеристиками. Для одних необхідна слабокисла, інші краще ростуть на слабоізвестковой. Важливим фактором є кислотність (pH). На кислих грунтах не росте томат, огірок і багато інших овочів. Кислотність хороша для вирощування щавлю. А от картопля воліє торф’яної грунт. Для того щоб напевно знати, де і що садити, вдаються до різних видів аналізу грунту.

Методи дослідження грунту

Кожен з існуючих методів з певного боку характеризує склад грунту. Розглянемо їх більш детально.

  • Механічний (гранулометричний) метод дозволяє визначити в грунті кількість частинок різного діаметра.
  • Хімічний метод дозволяє встановити хімічний склад грунту. Визначити загальний вміст багатьох елементів (С, N, Si, Al, Fe, Ca, Mg, Р, S, K, Na, Mn, Ti) можливо за допомогою валового, або елементарного, аналізу.
  • Агрохімічний метод дозволяє визначити основні показники, що впливають на рівень родючості грунту.
  • Мінералогічний метод дозволяє визначити кількість містяться в грунті мінералів, як первинних, так і вторинних. Це дозволяє вивчити генезис грунту і її фізико-хімічні властивості.
  • Токсілогіческій аналіз грунту дає уявлення про забруднення грунту токсичними речовинами.
  • Мікробіологічний аналіз визначає зміст мікрофлори грунту. Це дозволяє отримати уявлення про біохімічні властивості грунту та його біологічної активності.

Напишіть відгук