Не закінчуйте список справ

Не намагайтеся зробити все зі списку намічених справ.

Список справ – це найефективніший спосіб збільшити продуктивність. З одного боку, він допомагає краще управляти своїм часом і розуміти, які перед вами стоять завдання, з іншого – всім знайоме почуття, коли в кінці дня в списку залишається багато незавершених справ і здається, що час було витрачено даремно.

Автор сайту Time Management Ніна Крейг Джерроу вважає, що від нав’язливого бажання зробити всі намічені справи треба позбавлятися, а до списку справ підходити інакше. Суть списку справ не в тому, щоб постійно працювати і перевантажувати себе справами, а лише в тому, щоб дивитися вперед і думати про майбутні завдання. Тому на список потрібно дивитися як на розвиваючий інструмент, з якого одні позиції викреслюються, інші – додаються. Зрештою, в житті завжди є чим зайнятися.

До списку справ варто ставитися простіше. По-перше, завжди додавайте в нього справи: неважливо, маленькі чи великі – якщо ви вирішите, що вони вам ні до чого, їх завжди можна викреслити. По-друге, зосередьтеся на одному найближчому завданні і не думайте про те, що ще є в списку. Нарешті, використовуйте список, щоб розслабитися: ваша голова буде менше забита, якщо ви будете переносити завдання в список. В житті не все можна встигнути: ви будете набагато ефективнішими, якщо приймете це і не будете себе перевантажувати.

Ми всі стикаємося з тим, що у нас кожен день зростає кількість завдань, які нам потрібно виконати. У цьому немає нічого нового, але багато людей перебувають в стані постійної фрустрації просто тому, що не встигають зробити все задумане – і навряд чи коли-небудь встигнуть. В кінці дня, коли ви дивитеся на свій список справ з незавершеними справами, замість того щоб починати говорити собі «я недостатньо хороший», спробуйте дещо інше. Подивіться на те, що вам вдалося зробити. Завершіть день на позитивній ноті: подумайте про те, що ви зробили, кому ви допомогли, що ви дізналися – і почніть цінувати себе трохи більше.

Джерело: inc.com

Напишіть відгук