Не змушуйте себе снідати

Якщо у вас немає апетиту вранці, не варто змушувати себе ситно снідати: це не допоможе менше їсти на протязі дня.

Традиційна дієтологія вважає, що сніданок – це ключовий прийом їжі за день, на який має припадати не менше 25% добових калорій. Це пов’язували з тим, що нам потрібно поповнити запас поживних речовин, втрачених під час сну. Завжди вважалося, що сніданок самим позитивним чином впливає на рівень ліпідів, глюкози і концентрацію інсуліну в крові, а також допомагає їсти менше в інші прийоми їжі.

Однак вчені з дієтологічного центру Ельзі-Кренер-Фрезеніус прийшли до інших висновків. У їхньому експерименті взяли участь 280 осіб, які страждають на ожиріння, і 100 чоловік з нормальною вагою. Досліджені споживали за сніданком додаткові 400 калорій. Організатори дослідження очікували, що ситний сніданок позитивно позначиться на показнику індексу маси тіла. Але результати показали зворотне: учасники обідали і вечеряли так само щільно, як і завжди, що збільшувало загальну кількість калорій за день і призводило до надмірної ваги.

Багато хто думає, що” ситний сніданок “- це потрійна порція омлету разом з картопляними оладками і беконом, або величезна порція млинців. Але це не ситний сніданок, це величезний сніданок, той, який в підсумку становить цілих 30, 40 або навіть 60 відсотків від того, що ви повинні з’їсти протягом цілого дня.

Напишіть відгук