Поради з вибору паркету

Уже багато століть підлоги будинків встеляють паркетом. Він має безліч переваг, які забезпечують масовий попит, незважаючи на досить високу ціну

Це екологічно чисте покриття захищає від проникнення холоду знизу. Висока міцність дозволяє використовувати дане підлогове покриття багато десятків років. Застосовуючи деревину різних порід і кольору можна збирати всілякі малюнки, що служить додатковою прикрасою інтер’єру приміщень.

До недоліків даного підлогового покриття відноситься слабкий опір волозі: при її потраплянні дошки розбухають, і порушується вся структура покриття.

Матеріали для паркету

parket-2

У виробництві паркетної дошки застосовуються тверді породи деревини, які мають на розрізі різний малюнок – дуб, клен, горіх. Також використовуються вишня, ясен, акація. Можуть використовуватися одночасно різні види, що активно використовують майстри для збірки особливих візерунків.

З метою здешевлення вироби в даний час виготовляються паркетні дошки, не з цільного масиву, а склеєні з декількох тонких шарів.

Для захисту підлогового покриття від пошкоджень і вологи зверху на дошки наноситься спеціальний шар з масел, воску або лаку.

Види паркету

Паркет поділяється за способом укладання дощок, а з усім його розмаїттям можна ознайомитися на сайті: https://dveribelorussii.com.ua/catalog/flooring/parket/

За способом укладання бувають такі види паркету:

  • Штучний. Він складається з окремих прямокутних планок невеликого розміру. Це паркет, дошка якого має пази і спеціальні гребені, які вставляються один в одного. За малюнком він буває у вигляді ялинки, квадрата, зірки і плетінки.
    Мозаїчна або складальної. Він складається в окремий малюнок завдяки різним колірним вставкам. Набирає планок відбувається до установки на підлогу. Підбір кольорової гами відбувається або шляхом фарбування деревини, або установкою планок різних порід дерева.
  • Щитової. При укладанні такого паркету використовуються фанерні щити прямокутної форми, на які закріплені планки, зібрані в певний малюнок. Він дуже зручний в укладанні, але при пошкодженні однієї невеликої складової, необхідно замінювати весь щит.
  • Високохудожній. Такий вид покриття має досить велику вартість. Це пояснюється тим, що майстри формують на підлозі витончені картини з різнобарвною деревини. Тут також враховується малюнок деревних волокон. Збирається паркет не тільки з прямокутних планок, але і фігурних вставок.

Догляд за паркетною підлогою

parket-3

Щоб не допустити пошкодження підлоги, його слід захищати від подряпин і попадання вологи. Найпростіший спосіб – це покрити його спеціальним лаком. Але в даний час існують різноманітні масла і віск для просочення деревини. Вони дають можливість підлозі «дихати».

Для захисту від потертостей не рекомендується на паркетну підлогу стелити килими з грубої або прогумованої основою

При очищенні підлоги від бруду не слід використовувати великий обсяг рідини.

Виконання перерахованих вище вимог сприятиме тривалій службі паркетної підлоги.

Напишіть відгук