Поради з виживання під час довгих переїздів в автобусі

Початківцям мандрівникам може здатися, що автобус є ідеальним транспортом. Ви переміщуєтеся в потрібне місце, милуєтеся видами з вікна, а якщо захочете, то можете навіть подрімати, – ну просто казка! Але насправді тривалий переїзд в автобусі може бути важчим і стомлюючим, ніж підкорення гірської вершини. Ми розповімо, як підготуватися до подорожі, щоб від неї залишилися тільки приємні спогади.

Тривалі автобусні переїзди, а ми в цій статті маємо на увазі саме їх, мають деякі нюанси, нехтування якими призводить до дуже негативних наслідків. Нещасні мандрівники прибувають на місце втомленими, невиспаними, із затерплими ногами і «скрученими» шиями. Вони згадують ніч в автобусі як найстрашніший сон і клянуться ніколи більше не користуватися цим видом транспорту. І зовсім даремно, адже забезпечити собі комфорт і безпеку в поїздці зовсім не важко.

Безпека

Оцініть маршрут

Постарайтеся будь-яким способом дізнатися про маршрут, яким вам потрібно буде рухатися. Якщо на його шляху з постійною періодичністю автобуси злітають в прірву, відбуваються пограбування або інші нещасні випадки, то, може бути, слід змінити маршрут на більш безпечний або, принаймні, вибрати денний рейс.

Вибирайте перший клас

У багатьох країнах на одному і тому ж маршруті працюють по кілька транспортних компаній, ціни у яких можуть значно відрізнятися. За рахунок чого досягається економія? Може, за рахунок «лисих» шин, відсутності кондиціонера і наявності тільки одного водія, який буде везти вас всю ніч без зміни? А може, ваш автобус буде зупинятися в кожному селищі і підбирати всіх бажаючих, які постійно будуть штовхатися? У будь-якому випадку потрібно задуматися, чи варто економити кілька доларів заради вашого спокою і безпеки.

Багаж

Перед посадкою в автобус перекладіть всі свої цінні речі в невелику сумку або рюкзак і не розлучайтеся з ним ні на хвилину. Беріть її з собою на зупинках. Під час руху краще тримайте її у себе на колінах або, якщо вона заважає, покладіть на підлогу і наступіть ногою на ремінь. У цьому випадку навіть під час вашого сну з нею нічого не станеться.

На зупинці

Якщо ви хочете вийти і розім’ятися, то обов’язково треба запитати у водія тривалість зупинки. Запам’ятайте номер автобуса і місце, де він стоїть. Краще не відходити дуже далеко від автостанції або зупинки, якщо ви не прагнете познайомитися з кримінальним життям цього населеного пункту, яке в таких місцях, як правило, особливо жваве.

Комфорт

Вибір місця

Не всі місця в автобусі однакові. З точки зору безпеки, завжди краще вибирати сидіння в середній частині, так як за статистикою страхових компаній більшість неприємностей відбувається при лобовому зіткненні або ударі ззаду.

З точки зору комфортабельності факторів, які слід врахувати, набагато більше.

 • Біля вікна або проходу? Багато хто вибирає місце біля вікна заради прекрасних пейзажів. Крім того, поверхня вікна дає вам можливість схилити на неї голову і поспати. Втім, в нічний час все одно нічого не видно, а «вигнута» шия вже через півгодини починає затікати, так що всі переваги місця біля вікна можуть виявитися несуттєвими, тому біля проходу ви будете мати більше простору і навіть зможете витягнути ноги.
 • Спереду або ззаду? Пам’ятайте про те, що у задніх сидінь ви не можете відкинути спинку і там сильніше трясе. Якщо ж ви розташуйтеся спереду, то доведеться всю дорогу жмуритися від фар зустрічних автомобілів і споглядати всі вигини дорожнього полотна. Теж задоволення на любителя.
 • Біля чоловіка чи жінки? Якщо в автобусі немає нумерації місць і ви самі можете вибирати, де вам сідати, то першою справою оцініть загальну адекватність попутника, а потім його розміри. Сидіти всю ніч поруч з «разповзаючим» на півтора сидіння тілом можна побажати тільки ворогові. А стать – це вже питання смаку.

Світло і звукоізоляція

Перший раз, коли їдеш на автобусі, дивишся на всіх цих людей, які взяли з собою беруші і маску для сну з подивом, але потім швидко починаєш їм заздрити і картати себе за необачність. Не повторюйте цієї помилки. Виспатися в автобусі вночі важко, а без цих копійчаних пристосувань взагалі практично неможливо.

Ковдра і подушка

Так, зрозуміло, мова йде не про ті звичні предмети, які ми використовуємо вдома. Яку подушки краще взяти? Може спеціальний надувний бублик, який підтримує голову і шию в оптимальному положенні? Це геніальний винахід людства, з яким ніколи не порівняєте вашу зім’яту куртку або сумку.

Що стосується ковдри, то слід взяти в автобус легкий плед або довгу куртку, яку ви зможете на себе накинути. Іноді різниця температур на шляху проходження може досягати декількох десятків градусів (особливо якщо автобус проходить по гірських районах), так що якщо ви не хочете трястися півночі від холоду, то слід врахувати цю обставину.

Пиття і туалет

Про який комфорт в поїздці може йти мова, якщо ви хочете пити? Ще більш болісні моменти наступають, коли ви розумієте, що хочете в туалет, а до найближчої зупинки їхати і їхати. Боротися з цими двома видами дискомфорту дуже просто.

 • Перше: завжди беріть з собою в автобус пляшку води. Навіть якщо вона там повинна бути, все одно беріть.
 • І друге: на кожній зупинці подумайте про відвідування туалету. Не звертайте уваги на свою лінь і всі ці «начебто не хочеться» і «поки терпимо». Заодне і разімнетеся.

Що взяти з собою?

Подорож в автобусі – це не космічний політ, але готуватися до нього потрібно не менш ретельно. Під час руху ви будете «запаковані» в досить невеликому просторі свого сидіння, тому варто заздалегідь подбати, щоб все необхідне було у вас під рукою. Ось невеликий список, на який можна орієнтуватися.

 1. Невелика сумочка або натільний гаманець з найціннішими речами. Документи, гроші, квитки, картки, смартфон і так далі.
 2. Рюкзак або сумка з речами, які вам можуть стати в нагоді.
 3. Предмети для сну: беруші, світлозахисна маска, плед або куртка, надувна подушка.
 4. Розваги: смартфон, книга, плеєр, планшет.
 5. Медичні засоби, які можуть стати вам в нагоді при закачуванні, при отруєнні або ті, які прописані вам лікарем.
 6. Вода і, в разі необхідності, невеликий перекус: горішки, енергетичні батончики, цукерки.
 7. Туалетний папір!

Якщо ви можете доповнити цей список або поділитися своїм досвідом виживання під час тривалих автобусних переїздів, то можете зробити це в коментарях. Сподіваюся, що вони будуть корисними для всіх!

link

Напишіть відгук