Правило 18 хвилин

Приділіть 18 хвилин в день для складання чіткого розкладу

Є багато способів організувати день – від правила дев’яти справ до рекомендацій регулярно повторювати слово «Готово». Одну з найбільш точних методик розробив Пітер Брегман, він стверджує, що для того, щоб розпорядитися своїм часом, людині потрібно лише 18 хвилин в день.

Його план складається з трьох кроків. Перші п’ять хвилин – це час ранкового планування. Розподіліть справи з вашого списку на цілий день (для цього можна використовувати календар). Зверніть особливу увагу на ті речі, які затрималися в списку справ довше трьох днів, – можливо, їх пора звідти прибрати.

Другий етап – це хвилина щогодини. Брегман називає це часом для «фокусування». Налаштуйте повідомлення так, щоб отримувати сигнал раз на годину, і подумайте, наскільки продуктивно ви провели попередню годину і що можна змінити в кращу сторону.

Третій крок – це п’ять хвилин в кінці дня. Поставте собі три запитання за підсумками минулого дня: «Як пройшов день?», «Що я дізнався за сьогодні?», «З ким я працював?». Постійний контроль розкладу допоможе зрозуміти, куди саме йде ваш час. Щоб зберігати перспективу і пам’ятати про важливі, але не термінові завданнях, не забувайте хоча б один день на тиждень присвячувати час собі. Так ви зможете зосереджувати увагу на головному.

Тому, очистіть свій день від непотрібних завдань, що з’їдають 150 млрд біт, які наш мозок переробляє за день, щоб зосередитися на тому, що може допомогти іншій людині, зробити світ кращим або вирішити серйозну проблему».

Джерело: 99u.com

Напишіть відгук