Типові помилки початківців мандрівників і способи їх уникнути

Самостійні подорожі сьогодні переживають бум популярності. У Мережі публікується величезна кількість статей про людей, які з одним лише рюкзаком за спиною перетинають півсвіту, відвідують найкрасивіші і цікаві світові пам’ятки, пізнають нову культуру. Якщо ви надихнулися подібними прикладами і теж думаєте відправитися в дорогу, то прочитайте спочатку цю статтю, яка, можливо, вбереже вас від неприємностей.

Занадто багато речей

Коли ви вперше збираєтеся в тривалу самостійну подорож, хочеться взяти з собою якомога більше речей. Ваш мозок будує все більш хитромудрі ситуації, що починаються зі слів «А що, якщо раптом …», при цьому рюкзак поступово ущільнюється до стану абсолютно непідйомного.

Зупиніться! Пам’ятайте, що все це вам доведеться тягати у себе на спині і це може перетворити подорож на тортури. Зазвичай людині потрібно зовсім небагато речей для життя, а ті, яких бракує, практично завжди можна роздобути на місці. Уміння правильно зібратися в поїздку приходить з досвідом, але краще відразу налаштуватися на те, щоб потрібно брати з собою тільки самий мінімум.

Жорстке планування маршруту

Іноді початківці мандрівники вважають, що якщо вони досконально розпланують весь маршрут, розрахують всі пересадки і зупинки, заздалегідь замовлять всі квитки, то це вбереже їх від несподіванок і стресу.

Але частіше виходить навпаки. У найнесподіваніший момент може виникнути непередбачена обставина, яка «обвалить» весь ваш ретельно розроблений план, як картковий будиночок. Тому планувати, звичайно, потрібно, але без зайвого фанатизму. Краще залишити собі місце для маневру, щоб не нервувати потім з приводу запізнень і затримок.

Занадто швидкий темп

Коли потрапляєш в нову країну, хочеться скрізь встигнути і все подивитися. Бажання зрозуміле, але слідувати йому треба обережно. Інакше можна перетворитися в загнаного коня, який без сну і відпочинку скаче по визначних пам’ятках, щоб зробити ще кілька обов’язкових фотографій.

Розслабтеся і заспокойтеся. Все подивитися ви все одно не зможете, тому акцентуйте свою увагу не на кількість, а на якість своїх вражень. Зустрічайте світанки в красивих місцях, вдихайте аромати нових страв, знайомтеся з новими традиціями.

Віра в цифрові технології

Ми з вами живемо в новому цифровому часі, і багато предметів сьогодні втрачають своє матеріальне втілення. Але в тих країнах, через які проходить маршрут вашої подорожі, можливо, ще не чули про електронні квитки, кредитні картки і онлайн- сервіси. Тому будьте готові до того, що абсолютно проста операція, яка займає у вашій країні три секунди, десь в іншому місці буде взагалі недоступна. Завжди майте при собі паперові копії своїх квитків, посадкових талонів, карт і інших важливих документів.

Роумінг

Необережне використання роумінгу за кордоном може коштувати вам дуже дорого. У мережі можна знайти досить історій, коли недосвідчені туристи після повернення додому змушені були заплатити величезні суми за мобільний трафік. Тому постарайтеся ще до початку подорожі дізнатися про свій тариф у роумінгу і знайти найбільш підходящу схему мінімізації витрат.

Довірливість

Багато людей у своєму ставленні до самостійних подорожей дотримуються діаметрально протилежних точок зору. Одні вважають, що світ сповнений зла і обману, тому мандрівників обов’язково хтось образить або пограбує. Інші, навпаки, малюють дійсність тільки рожевими фарбами і вірять в світ, дружбу і взаємодопомогу.

Насправді світ кольоровий, в ньому існують як «рожеві кролики», так і «злі сірі вовки». Вас дійсно можуть обдурити або пограбувати, тому не варто безтурботно довіряти кожному аборигену, що пропонує вам свою «безкорисливу» дружбу. Будьте напоготові і прислухайтеся до своїх інстинктів. Якщо у вас всередині починає тихенько дзвеніти дзвоник тривожності, то варто відмовитися навіть від найпривабливішої пропозиції.

Марнотратство

У деяких людей, які в звичайній обстановці зовсім не схильні до марнотратства, в подорожах починає «зносити дах». Вони починають скуповувати безглузді «автентичні» дрібнички, обідати в найдорожчих закладах і замовляти пафосні екскурсії. Потім приходить протверезіння, але занадто пізно.

Пам’ятайте, що якість подорожі далеко не завжди залежить від витраченої на неї суми. Знайте заздалегідь правильний курс обміну валют, порівнюйте ціни в різних місцях, не соромтеся торгуватися. І ніколи ні за що не погоджуйтеся ні на які послуги без заздалегідь обумовленої ціни, якщо не хочете потім зі скандалом платити потрійний тариф.

Відсутність страховки

Ми всі сподіваємося тільки на краще. У більшості випадків саме так і відбувається. Але іноді подорож може піти наперекір. Апендицит, травма, харчове отруєння або банальна застуда – як це можна передбачити? Ніяк, тому не скупіться і обов’язково оформіть туристичну страховку, яка допоможе в разі непередбачених неприємностей.

Незнання місцевих традицій

У більшості випадків люди з розумінням ставляться до вашого статусу туриста і прощають дрібні порушення місцевих звичаїв. Але важливо знати міру і ніколи не порушувати дійсно серйозні табу, особливо пов’язані з релігією. Тому виділіть час і вивчіть хоча б основні рекомендації з поведінки в тих країнах, які плануєте відвідати. Ще краще, якщо ви вивчите хоча б кілька слів на місцевому діалекті. Люди сприймають це як знак поваги до їхньої країни і прагнуть відповісти вам тим же.

А які поради початківцям мандрівникам дали б ви? Можливо у вас є цікаві історії з особистого досвіду?

За матеріалами: lifehacker.ru

Напишіть відгук