Тренуйтеся у себе в голові

Подумки уявляйте тренування, щоб м’язи не забували про навантаження.

Зовсім скоро настане осінь, а тому настав час привести себе в порядок. Якщо ви ще не дозріли для тренувань в залі або ранкових пробіжок на вулиці, є один дієвий спосіб для ледачих і зайнятих. Ми звикли думати, що чим більше м’язів, тим вони сильніші. Але, виявляється, сила м’язів набагато більше залежить від роботи нервової системи, ніж від їх розміру.

Дослідження, опубліковане Американським фізіологічним суспільством, показало, що розвиток м’язів відбувається навіть на уявному рівні. Двадцять дев’ять добровольців на 4 тижні помістили не домінуючі руки в циліндри, щоб вони були повністю знерухомлені. Чотирнадцятьох з них попросили уявляти, як ніби вони виконують вправи зафіксованої циліндром рукою: їм потрібно було подумки згинати й розгинати зап’ястя по 4 рази з перервою в 5 секунд 5 разів на тиждень. Решта нічого такого не робили. В кінці цього експерименту, вчені виміряли силу м’язів піддослідних. Хоча всі учасники дослідження знесилились, ті 14 осіб, які уявляли вправи, втратили помітно менше – лише 25% від колишньої сили, на відміну від інших 15 учасників, у яких рука ослабла на 45%.

Якщо ми довго не займаємося спортом, м’язи починають забувати,«як це було», через що знижується ефективність тренувань

Справа в тому, що за кожен м’яз відповідає певна ділянка мозку, тому якщо навчитися його трохи обманювати, можна досягти непоганих результатів. До того ж є м’язова пам’ять: якщо ми довго не займаємося спортом, м’язи починають забувати, «як це було», через що знижується ефективність тренувань. А якщо займатися подумки в періоди простою, то м’язи будуть пам’ятати вправи. Звичайно, не варто сподіватися на те, що ви будете місяць лежати на дивані і представляти, як гойдаєтеся в тренажерному залі, а потім в один прекрасний день прокинетеся найсильнішим атлетом. Але спробувати залишатися в тонусі, якщо немає часу на активні тренування, цілком можливо.

Напишіть відгук