Як вижити в епоху гаджетів і інтернету

Інтернет перенасичений даними. Іноді, щоб знайти бажане, доводиться перерити тонни інформаційного сміття. Ми звикли безладно поглинати непотрібні відомості. Але щоб бути щасливим, важливо вміти вибирати тільки корисну інформацію в мережі і знаходити час на цифровий детокс.

Суть цифрового детоксу в тому, щоб заново відчути смак реального життя, зменшивши обсяг споживаної в мережі інформації. Деякі програми передбачають повну відмову від гаджетів на короткий термін. Боїтеся, що не зможете і дня прожити без новинної стрічки? Тоді спробуйте дотримуватися цих нескладних правил цифрового детоксу. Це цілком під силу кожному.

Читайте те, що дійсно важливо для вас

Я перестав читати новини несвідомо. А щоб зайва інформація не потрапляла на очі, позбувся непотрібних сайтів, залишивши тільки необхідні для роботи і ті, чий контент по-справжньому цікавий і корисний. Будьте чесні з самим собою. І зробіть вибір, на що витрачати свій час і сили.

Інформація важлива для нас, але її постійне отримання не є життєво необхідною умовою. А її надлишок, навпаки, веде до отупіння.

Я взяв за правило щодня проводити певний час без електронних пристроїв. Варіантів заміни гаджетів маса: книги, настільні ігри, спортивний п’ятихвилинка в офісі, розмова з близькими про те, як пройшов ваш і їх день, дихальна гімнастика, живопис і так далі.

Концентруйтеся на ділі

Ще одне правило, яке допомогло мені вийти із замкнутого кола інформаційного передозу: навчіться зосереджуватися на ділі, не відволікаючись на перевірку пошти, месенджерів та соціальних мереж. У цьому допоможуть медитація і техніки концентрації уваги.

Правильно використовуйте свій смартфон

Встановлюйте додатки на смартфон для обмеження доступу до пожирачів часу. Я, наприклад, просто відключаюся за допомогою авіарежиму.

Проводьте час без гаджетів, частіше гуляйте

Ми з колегами беремо участь в device-free-зборах, воркшопах і туристичних виїздах за місто. Я із задоволенням гуляю в парках після роботи. Я використовую будь-яку можливість, щоб опинитися подалі від галасливого міста. Взимку їжджу в довколишні міста, на гірськолижні курорти і так далі.

Завжди робіть невеликі перерви в роботі

І найголовніше – регулярно відпочивайте від роботи за комп’ютером: присідайте, потягуйтеся, дихайте на повні груди, гуляйте біля офісу, виходьте на балкон, в кінці кінців … Щогодини робіть 10-15-хвилинні перерви.

Я кожен день намагаюся проходити не менше 5 км. А в робочий час в районі 16:00 роблю невелику зарядку: два підходи по кілька підтягувань, два підходи по 15-30 присідань, розім’яти руки і ноги, пострибати. Заряд енергії до кінця дня забезпечений!

Виїжджайте за місто, туди, де не ловить телефон. Вимикайте на час відпочинку і сну ваші пристрої. Жити в ритмі XXI століття – значить вміти організувати свій час з користю.

Хто кого: ви переможете пристрої або пристрої переможуть вас? Вибір за вами.

Напишіть відгук