Як зберігати гроші і документи в подорожі

Підбірка порад та рекомендацій, які допоможуть вам уникнути втрати грошей і документів в подорожах.

Куди б ви не збиралися – на спекотні пляжі півдня чи прохолодні північні озера – є всього дві речі, без яких вам точно не обійтися. Це гроші і документи. Тому про їх збереження та безпеки краще подбати заздалегідь, щоб потім не було боляче за зірваний відпустку. У цій статті ми зібрали для вас перевірені часом і досвідом поради мандрівників, які допоможуть максимально убезпечити ваші фінанси і документи за кордоном.

Зробіть резервні копії всього

В житті, як і в цифрових технологіях, іноді корисно заздалегідь подумати про бекапи. Тому не забудьте зробити резервні копії буквально всього, що для вас важливо. Для повної впевненості краще зробити як реальні паперові ксерокопії, які будуть зберігатися окремо від оригіналів, наприклад у валізі, так і цифровий варіант документів, завантажених в один з хмарних сервісів (Dropbox, Google Drive і так далі). Це допоможе вам у разі втрати документів ідентифікувати свою особу і уникнути додаткових проблем.

Складіть список необхідних телефонів

У наш час ми настільки покладаємося на своїх електронних помічників, що без них відчуваємо себе абсолютно безпорадними. Перевірте себе прямо зараз: чи багато телефонів ви тримаєте в голові і здатні безпомилково відтворити в разі потреби?

Тому давайте не будемо покладатися на свою пам’ять і складемо список телефонів, які можуть вам стати в нагоді. У цей список обов’язково повинні входити контакти посольства в країні, куди ви вирушаєте, екстрених служб, телефони вашого банку, а також двох-трьох найближчих родичів або друзів. І, зрозуміло, як і в попередньому пункті, цей список повинен існувати як в паперовому вигляді в ваших речах, так і в цифровому – в хмарному сервісі.

Зберігайте гроші частинами

Одне з головних правил правильного поводження з грошима в дорозі полягає в поділі їх на кілька частин. Залежно від типу вашої подорожі, конкретні поради можуть дещо відрізнятися, але загальна думка така – основна сума повинна знаходитися в найбільш безпечному місці (в сейфі, в готелі, в валізі), а у вас в кишені присутні тільки гроші, які необхідні для поточних витрат. У разі, якщо ви опинилися в країні з нестабільною фінансовою системою або просто не можете точно розрахувати скільки грошей вам знадобиться на найближчі дні, то краще тримати основну суму у твердій валюті і міняти її на місцеву по мірі необхідності.

Користуйтеся банківськими картами

У всіх країнах, за винятком вже зовсім екзотичних та віддалених куточків планети, пластикова карта є кращим і безпечнішим способом отримання готівки та розрахунків за товари і послуги. А в деяких випадках, наприклад у разі прильоту в країну пізно вночі або при необхідності виплати великої суми, картка допоможе вам уникнути додаткових проблем, пов’язаних з готівкою.

Зрозуміло, необхідно дотримуватися основних правил безпеки при знятті грошей і розрахунках. Не варто користуватися банкоматами в малолюдних місцях або якщо його вигляд вселяє вам підозри, обов’язково повинні бути включені SMS-повідомлення про операції, не можна довіряти нікому свій пін-код і так далі.

Дотримуйтесь розумних заходів безпеки

Атмосфера відпочинку та загального курортного розслаблення може привести до того, що світ здасться вам теплим, затишним і зовсім безпечним. Щоб дійсність найжорсткішим чином не гепнула вас на землю, слід неухильно дотримуватися найпростіших заходів безпеки. Ніколи не світіть своїм товстим гаманцем в людних місцях. Використовуйте натільні сумки, потаємні кишені і продумані тайники для зберігання грошей, документів і цінних речей, як би смішно вам це не здавалося. Обережно ставтеся до нових знайомств, особливо якщо відчуваєте, що воно вам цілеспрямовано нав’язується. Одним словом, зберігайте здоровий скептицизм і просто будьте розсудливі.

Що робити, якщо ви все ж потрапили в біду?

Якщо, незважаючи на всі запобіжні заходи, з вами трапилася неприємність і ви втратили грошей і / або документів, то потрібно вжити заходів для пом’якшення згубних наслідків. У деяких випадках це дозволяє уникнути ще гіршого розвитку ситуації і навіть продовжити свою подорож або відпочинок.

Якщо у вас вкрали документи, то негайно зверніться в консульство і проконсультуйтеся про свої подальші дії. Там вам підкажуть, чи потрібно звертатися в поліцію або інші державні органи країни перебування. Для отримання тимчасових документів вам знадобляться скани паспорта і адреси людей, які можуть підтвердити вашу особистість. Зрозуміло, ці документи не є повноцінною заміною втраченим і призначені тільки для знаходження за кордоном і подальшого перетину кордону.
Якщо ви залишилися без грошей і немає можливості швидко заробити, позичити, перевести необхідну суму, то найбільш розумним буде звернутися в дипломатичне представництво своєї країни. Не варто розраховувати, що там оплатять всі ваші витрати і відправлять додому, але зв’язатися з родичами та допомогти переправити необхідну суму цілком можуть допомогти.
Якщо ви втратили кредитні карти, то дії загальновідомі. Необхідно максимально швидко зв’язатися з банком і заблокувати карту. Зазвичай служби підтримки працюють цілодобово, тому не варто чекати ранку, закінчення вихідних або вираховувати різницю в часі. Подальші інструкції дасть вам відповідний банківський працівник. У деяких випадках можливий терміновий випуск (протягом доби) тимчасової пластикової карти, так що ви навіть зможете продовжити подорож без всяких проблем.

Тема фінансової та особистої безпеки в подорожах багатогранна і, звичайно, не може бути повністю освітлена в рамках однієї статті. Напевно у наших читачів є свої власні способи і секрети в цих питаннях. А може бути ви вже потрапляли в неприємні ситуації за кордоном і можете поділитися з нами своїм досвідом? Пишіть, це буде цікаво!

 

Напишіть відгук