Як і вся кераміка, керамічний блок створюється з глини шляхом випалу та спеціального формування. На відміну від цегли, згідно з ГОСТ, керамічний блок-камінь може бути лише порожнистим. Керамічний камінь може бути з виступами для шпунтового з’єднання, вони розташовані на вертикальних гранях, з шліфованою або неполірованою опорною поверхнею (його називають ложком – це робоча грань, яка проходить паралельно основі кладки) , з рівними вертикальними краями. Самі порожнечі можуть розташовуватися як вертикально, так і горизонтально.
Один керамічний блок може бути в 2,1-14,9 рази більшим за звичайну цеглу! Це вже плюс, оскільки процес встановлення піде швидше. Порожнеча керамічного блоку становить від 50% до 72%, тоді як для цегли цей показник не перевищує 40%. Тобто при своїх досить великих розмірах керамічний блок досить легкий, середня щільність становить 650-1000 кг/м3. Незважаючи на таку високу пористість, зовнішні стінки керамічного блоку не повинні бути тоншими 8 мм, інакше будівельний матеріал буде не таким міцним, як потрібно.
Будинок з керамічних блоків: які переваги?
Розглянувши особливості керамічних блоків за посиланням та їх основні відмінності від порожнистої цегли, перейдемо до переваг матеріалу:
- кладка керамічних блоків займає менше часу, вони просто більші за цеглу і принаймні замінюють два стандартні цегляні вироби;
- блоки легкі, тобто тиск, навантаження на фундамент буде менше, на цьому можна економити;
- через численні порожнечі всередині керамічного каменю матеріал має низьку теплопровідність. Будинок буде теплим, додатковий шар утеплювача не потрібен;
- хороші показники звукоізоляції;
- абсолютна екологічна чистота;
- керамічні блоки не горять.
Будівництво будинку з керамоблока – це чудовий вибір, та ще й більш рентабельний.