Конструкція стандартних вахтових автобусів складається з водійської кабіни та пасажирського салону з сидіннями. Однак, існує декілька різних типів вахтових фургонів, які можуть оснащуватись додатковим обладнанням, що розширяє загальний функціонал цієї техніки.
Вахтівки з підвищеним рівнем комфорту
Відсік для пасажирів оснащується кріслами анатомічної форми з надійними ременями безпеки. Поміж рядів розташовані напрямні механізми, що дозволяє регулювати дистанцію між встановленими сидіннями, які, при потребі, можна легко демонтувати.
Оббивка сидінь зазвичай з текстилю, інколи використовується штучна шкіра та інші матеріали. Крісла можуть регулюватися по нахилу спинки, для складання невеликих предметів розрахована спеціальна сітка. Доповнюють салонний інтер’єр жалюзі або рулонні шторки. Окрім цього, виробники нестандартних модифікацій вахтових автомобілів, під індивідуальні замовлення клієнта мають змогу оснащувати класичний варіант додатковим функціоналом.
Місткість салону
Місткість пасажирського салону визначається по кількості сидячих місць, завдяки чому вахтівки стають схожими на звичайний міжміський і туристичний вид транспорту. Кількість сидінь залежить від розмірів та планування кузова. Найбільш розповсюдженими є моделі вахтових автобусів, які розраховані на 18–20 або 24–28 місць. Однак, в широкому асортименті також продаються такі автомобілі з місткістю від 8 до 32 пасажирів.
З вантажним відсіком
Вахтові автобуси (див. на сайті rhinott.com.ua) з окремим відділом для вантажу служать для комфортного перевезення пасажирів та обладнання, багажу, приладів й інших матеріалів, які необхідні для виконання певних робіт. Вантажний відсік буває закритого або відкритого типу, в іншому випадку це вже буде платформа, яка «оформляється» відкидними бортами різної висоти.
Розділяє пасажирський та вантажний відсік перегородка. Вахтівки з вантажним відділом різного типу можна додатково оснащувати краном-укосиною або краном-маніпулятором, що зробить таку вахтівку більш функціональною.
З КМУ
Вахтові автомобілі з КМУ (краново-маніпуляторні установки) відносяться до категорії вантажопасажирських ТЗ. Ці автобуси виконують відразу дві важливі місії – транспортування персоналу й проведення вантажно-розвантажувальних робіт.
Вантажний відсік і КМУ розташовані в задній частині автобуса. Наявність краново-маніпуляторної установки дозволяє обходитись при проведенні робіт без додаткових одиниць спеціальної техніки. Вахтівки з КМУ підходять для перевезення габаритних вантажів, паль, будівельного та іншого обладнання.